SKYDAY - Szeroko rozumiane usługi IT

Software as a service (w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa) – jeden z modeli chmury obliczeniowej, polegający na dystrybucji oprogramowania, gdzie aplikacja jest przechowywana i udostępniana użytkownikom poprzez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze lub serwerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z konsumenta na dostawcę. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia jego ciągłości działania.

Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji.

W tym modelu klient otrzymuje konkretne, potrzebne mu funkcjonalności danego oprogramowania. Korzysta z takiego oprogramowania, jakiego potrzebuje. Nie interesuje go ani sprzęt ani środowisko pracy. Ma jedynie zapewniony dostęp do konkretnych, funkcjonalnych narzędzi. Programy działają na serwerze dostawcy. Klient nie jest zmuszony nabywać na nie licencji. Płaci jedynie za ich użycie, a dostęp do nich uzyskuje na żądanie.

OwnCloud

Oprogramowanie umożliwiające synchronizację danych (plików, kontaktów, kalendarzy) między urządzeniami użytkownika poprzez serwer.
Więcej

Redmine

Genialne narzędzie do zarządzania projektami. Umożliwia planowanie, organizowanie i kontrolowanie postępów w pracy nad wieloma projektami i zadaniami. Posiada zintegrowany serwer GIT i SVN
Zamów

Mumble

Open Source vioce server. Umożliwia jednoczesną, szyfrowaną komunikację niemal dowolnej ilości osób. Obsługujemy serwery na których każdego wieczoru znajdują się setki osób.
Więcej

Inne

Secondary DNS, XMPP, VPN, i wiele więcej. Zgłoś się do nas, a przygotujemy specjalną ofertę dla Ciebie!
Więcej